به گزارش خبرگزاری تسنیم ،‌ به منظور حضور کتابفروشان در نمایشگاه‌های کتاب استانی و بهره‌مندی از یارانه استانی کتاب، کتابفروشان عضو سامانه «بازار کتاب» می‌توانند کتاب‌های خود را در بخش مجازی نمایشگاه‌ کتاب آذربایجان شرقی عرضه و از یارانه اختصاص یافته به این استان و ارسال رایگان به خریداران این نمایشگاه برخوردار شوند.

کتابفروشان فعال در سامانه «بازار کتاب»، به صورت خودکار در بخش مجازی نمایشگاه کتاب استان آذربایجان شرقی نیز فعال خواهند بود و در صورت عدم تمایل به فروش در این نمایشگاه ضروری است با تیکت به پشتیبانی سامانه «بازار کتاب» اطلاع دهند.

در این نمایشگاه که ویژه خریداران استان آذربایجان شرقی برگزار می شود، به کتاب‌های تألیفی کودک و نوجوان 20 درصد، کتاب‌های تألیفی عمومی و کتاب‌های دانشگاهی 15 درصد، کتاب‌های ترجمه و کتاب‌های کمک آموزشی 5 درصد از مبلغ پشت جلد به صورت شناور تا سقف 500 هزار تومان خرید، یارانه خرید تعلق می‌گیرد.

خریدارانی که از کتابفروشی‌های استان آذربایجان شرقی خرید کنند، علاوه‌بر این یارانه‌ها، از کل خرید نیز 10 درصد تخفیف دریافت خواهند کرد که این مبلغ از سوی نمایشگاه به کتابفروشی‌ها پرداخت خواهد شد. همچنین ارسال کتاب برای خریداران استان آذربایجان شرقی رایگان است. تسهیلات اشاره شده صرفاً برای خریداران استان آذربایجان شرقی قابل استفاده است.

لازم به ذکر است، امکان لغو سفارش خرید از سوی کتابفروشان وجود ندارد و در صورتی که کتاب در سایت موجود باشد و خریدار آن را سفارش داده و وجه آن را نیز پرداخت کرده باشد، کتابفروش ملزم به ارسال آن است. بنابراین دقت در موجود بودن کتاب‌ها و به روز نگه داشتن آن لازم و ضروری است.

همچنین در ایام برگزاری هجدهمین نمایشگاه کتاب استانی در آذربایجان شرقی فعالیت جاری سامانه «بازار کتاب» به قوت خود باقی است و هر خریدار با آدرس آذربایجان شرقی می‌تواند از خرید مجازی کتابفروشی‌ها نیز استفاده کند، بنابراین هر دو فعالیت به صورت همزمان در سامانه جریان دارد.

کتابفروشان و خریداران می‌توانند در صورت نیاز به دریافت راهنمایی درباره فرآیندهای ثبت‌نام، خرید و فروش کتاب از طریق سامانه «بازار کتاب» با شماره 9100989802191009898-021 (مرکز پشتیبانی و پاسخگویی) تماس بگیرند.

انتهای پیام/

source

توسط