مراسم بزرگداشت سومین ارتحال آیت الله سید یحیی جعفری نماینده سابق ولی فقیه و امام جمعه کرمان در حسینه ثارالله شهر کرمان برگزار شد.  

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد  حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه آیت الله جعفری از همان اول با ولی فقیه خودش امام راحل و با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همراه بوده  است و همیشه در مسیر صراط مستقیم قرار داشت، گفت:  وی عمری را در کار علم دین بود و از محضر بزرگان خوشه چینی کرد و از نفس اساتید بزرگ بهرمند شد.  

وی افزود: آیت الله جعفری از محضر شخصیت‌های بزرگی، مثل آیت الله طباطبایی و  آیت الله مشکینی که باید نامشان را  به بزرگی یاد کرد، بهره برد.  

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه ایشان یک مومن مجاهد بود که در حیطه ایمان سفره داری می‌کرد، بیان داشت: ایشان از قبل از انقلاب در جریان مبارزه با ساواک و بعد از انقلاب سرمایه داری در دین کرد و پشتوانه بزرگی برای ۸سال دفاع مقدس و لشکر ۴۱ ثارالله بود.

وی افزود:وی یک شخصیت بصیر و بصیرت آفرین بود و موضع گیری‌های سریع ایشان در فتنه ۸۸ بسیار تاثیر گذار بود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: انسان، وقتی با این بزرگوار دیدار می‌کرد دوست داشت دوباره وی را ببیند و مومن و این یعنی اینکه ایشان روح با صفایی داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این مراسم  با اشاره به اینکه آیت الله جعفری، عالمی بود که سال‌ها  در کسوت خدمت تلاش کردند، گفت: استان کرمان، استانی پهناور است و ۳ موضوع خیلی مهم برای آن مطرح است که هر فردی مسؤلیت در این استان بگیرد، این موارد متوجه وی  می‌شود.  

او افزود: مسئله اول مسئله اقتصادی است، کرمان استانی غنی و پردرآمدی است که بنگاه‌های اقتصادی بزرگی در آن فعال هستند و  این موضوع ممکن است بر جایگاه فرد تاثیر بگذارد؛ ولی این موقعیت هیچ تاثیری بر زندگی زاهدانه آیت الله جعفری اثر نگذاشت.

مراسم بزرگداشت ارتحال آیت الله جعفری در کرمان

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی بیان داشت: مسئله دوم مسئله سیاسی استان است که تب سیاست در کرمان بالا است و جریان‌های سیاسی در استان فعال هستند و سلیقه‌های متفاوت جوری صف آرایی می‌کنند که باید مسئول یک طرف قرار بگیرید و در زمان حیات آیت الله سید یحیی جعفری ۱۰۰ نماینده انتخاب شد و کلی انتخابات برگزار شد و آیت الله جعفری از موازین رهبری دفاع می‌کرد و با کسی نبود.

امام جمعه کرمان بیان کرد: مسئله سوم پهناوری استان است که قومیت‌های متفاوتی دارد؛ اما این مرد با صدق و صفا جوری رفتار کرد که هم در شمال استان و هم در  جنوب استان و هم در شرق استان و هم در غرب استان محبوب بود و دغدغه اش قشر آسیب پذیر بود.

وی بر تاثیر پذیری از شخصیت آیت الله جعفری تاکید کرد و افزود: باید از رفتار این عالم وارسته درس بگیریم.

source

توسط